Hostel Leonardo 10 Estrelas
Hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas Vitória, som ligger inom 10 minuters bilresa från Parque Moscoso, erbjuder närhet till olika sevärdheter i staden.
Detta hotell ligger inom 20 minuters promenad från centrum. Praia de Camburi finns 4 km från hotellet. Du kommer att befinna dig inom 15 minuters bilresa från Ilha do boi Vitória Praia Grande. Busshållplatsen Mercado Sao Sebastiao - Centro de Referencia do Artesanato Capixaba är belägen nära Leonardo 10 Estrelas.
Gästerna kan njuta av det sydamerikanska köket på restaurangen Chateau Reataurante, som ligger mindre än 100 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Ilha do Boi1,9 km
- Pier de Iemanjá3,9 km
- Paroquia de Boa Vista4866 km
- Igreja Adventista em Boa Vista4829 km
- Flygplatser
- Vitoria Flygplats8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas?
Det tar 20 minuter till fots att komma från hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas till centrum. - ✈
Hur långt är Vitoria från hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas?
Det är 5 km mellan Vitoria flygplats och hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas?
Gäster på hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas måste checka ut vid 12:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy erbjuds på hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas?
Gratis avbokning erbjuds till gästerna på hotellet Hostel Leonardo 10 Estrelas. För mer information, kontakta hotellpersonalen.